Stay connected
Trending News
Bezpieczny smartfon – jak chronić sprzęt
Mobile

Bezpieczny smartfon – jak chronić sprzęt

Są pewne rzeczy, bez których nie ruszamy się z domów. Na pewno są to ubrania. Bez nich raczej nie wyjdziemy do miejskiej dżungli – źle mogłoby się to dla nas skończyć. Ze sobą zabieramy też zazwyczaj portfel, klucze i oczywiście telefon. Przecież nie wyjdziemy bez niego z domu. Jednak świat zewnętrzny bywa niebezpieczny i aż roi się od elementów, które czekają tylko, żeby uszkodzić nasz smartfon. Jak więc chronić nasz sprzęt?

 1. Folia na ekran telefonu – czy to działa?
 2. Szkło hartowane – podstawowe zabezpieczenie telefonu
 3. Obudowy, pokrowce i case do smartfona – czasem może uratować życie… telefonu
 4. Bezpieczny smartfon z odpowiednią ochroną!

Mamy kilka sposobów, żeby zabezpieczyć smartfon od uszkodzeń. Niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej. W tym artykule przedstawię Wam, jak możecie bez obaw wyruszyć na wyprawę poza dom z zabezpieczonym telefonem od uszkodzeń! No, prawie bez obaw…

Bezpieczny smartfon - jak chronić sprzęt

Folia na ekran telefonu – czy to działa?

Znacie to uczucie, jak kupujecie nowy smartfon i odklejacie folię z ekranu? Wspaniały moment. Jednak wtedy wyświetlacz jest podatny na wszelkie zarysowania i pęknięcia. Pierwszym sposobem na ochronę jest właśnie podobna folia na ekran telefonu. Takie folie ochronne różnią się strukturą, grubością i oczywiście ceną. Tanie folie na smartfon mogą szybko się odkształcać, mogą zostawać na nich ślady, a obraz może być zniekształcony i niewyraźny. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na to, żeby była dobrze dopasowana do ekranu i nie zasłaniała głośnika, ani czujników. Pamiętajcie jednak, że jest to tylko folia i nie zapewni ona zbyt dużej ochrony od uszkodzeń mechanicznych, a tylko od lekkich zarysowań. Wymiana folii ochronnej na ekranie jest banalnie proste i szybkie oraz nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Bezpieczny smartfon - jak chronić sprzęt

Szkło hartowane – podstawowe zabezpieczenie telefonu

Jeśli folia nie jest dla Ciebie wystarczającym zabezpieczeniem, idealnym rozwiązaniem będzie szkło hartowane do smartfona. Jest to zdecydowanie bardziej wytrzymałe rozwiązanie, jeśli chodzi o ochronę ekranu w telefonie. W dodatku wybór na rynku jest ogromny! Każdy bez problemu znajdzie odpowiednie szkło do swojego modelu smartfona, w naprawdę szerokim wachlarzu cen. Wiadomo, tańsze szkła mogą być gorzej dopasowane i wykonane ze słabszej jakości materiałów, przez co ekran może gorzej reagować na dotyk, a obraz może być niewyraźny.

Bezpieczny smartfon - jak chronić sprzęt

Już na pierwszy rzut oka, szkło zdecydowanie bardziej zabezpiecza wyświetlacz. Jest zdecydowanie grubsze od folii (ok.0,3 mm) i sztywniejsze. W zestawie ze szkłem znajduje się szmatka do wytarcia ekranu z zabrudzeń, kurzu i śladów palców oraz naklejki, które pomogą w dokładnym założeniu szkła na ekran smartfona. Najważniejsze jest dobrać szkło dopasowane do modelu – szkło nie może nachodzić na głośnik oraz czujniki. Najważniejszym czynnikiem, poza dopasowaniem, jest twardość szkła. Nie warto brać produktów z oznaczeniem niższym niż 8H lub 9H.

 • 1H Powierzchnię w łatwy sposób można zarysować paznokciem.
 • 2H Powierzchnię daje się zarysować paznokciem.
 • 3H Powierzchnię można zarysować w łatwy sposób używając miedzianego drutu.
 • 4H Powierzchnię można łatwo zarysować przy pomocy noża.
 • 5H Powierzchnię z trudem zarysujemy nożem.
 • 6H Powierzchnia zarysuje się ostrymi narzędziami ze stali (przy użyciu pilnika).
 • 7H Powierzchnia jest tak twarda, że można nim zarysować szkło.
 • 8H Powierzchnia jest tak twarda, że z łatwością zarysuje szkło.
 • 9H Powierzchnię jest tak twarda, że może przeciąć szkło, a sam może zostać zarysowany jedynie ostrzem diamentowym.
 • 10H Powierzchnię jest tak twarda, że można go zarysować jedynie diamentem.

Szkło hartowane 8H, 9H i 10H powinny bez problemu poradzić sobie ze wszelkimi zarysowaniami, a nawet upadkiem smartfona na ziemię. Wtedy pęknąć powinno jedynie szkło, a sam ekran z dużym prawdopodobieństwem będzie cały. Chociaż wiadomo, że czasem możemy mieć nieco mniej szczęścia.

Obudowy, pokrowce i case do smartfona – czasem może uratować życie… telefonu

Obecnie smartfony są też pewnego rodzaju dziełami sztuki producentów. Każdy z nich dąży do tego, żeby były jak najładniejsze i jak najlepiej prezentowały się w dłoniach nabywców. Jednak takie nagie, są bardziej narażone na wszystko, co czyha na nie poza bezpiecznym azylem, czyli dłonią. Dobrym rozwiązaniem jest obudowa, pokrowiec lub case, które dodatkowo, oprócz szkła, zabezpieczą ekran i obudowę przed uszkodzeniami. Jeśli nie chcemy, żeby wygląd smartfona był ukryty pod obudową lub pokrowcem, można założyć na niego silikonowy, przezroczysty case, który nie ukryje walorów designerskich telefonu i jednocześnie zabezpieczy go w razie upadku. Obudowa, pokrowiec lub case może też zadziałać zupełnie odwrotnie, jeśli chodzi o wygląd. Może kompletnie zmienić design, jeśli oryginalny już nam się znudził.

Bezpieczny smartfon z odpowiednią ochroną!

Z takimi zabezpieczeniami każdy smartfon powinien być bezpieczny i przygotowany na wszelkie podróże. Szkło hartowane chroni ekran przed uszkodzeniami i zarysowaniami, a obudowa, pokrowiec lub case zabezpieczy dodatkowo wyświetlacz i całą obudowę smartfona. Pamiętajcie, żeby przy zakupie zawsze zwracać uwagę na dopasowanie do Waszych telefonów i wybierać produkty wysokiej jakości – a takie możecie znaleźć na naszej stronie – www.abfoto.pl.

Related posts

© AB Foto 2023