Stay connected
Trending News
Fotografia

Cytat na weekend

Twoje pierwsze 10 000 fotografii jest tymi najgorszymi.

~Henri Cartier-Bresson

Cytatów mistrza fotoreportażu, Henriego Cartier-Bressona, można by przytoczyć wiele. Wybraliśmy ten, dlaczego? Ponieważ jest motywujący – usprawiedliwia nasze ewentualne niepowodzenia na początku przygody z fotografią, jednocześnie zachęcając do działania.

Pamiętaj jednak – samo robienie zdjęć nie sprawi, że opanujesz warsztat, a później sięgniesz wyżej i zaczniesz kreatywną zabawę obrazem. Musisz tworzyć świadomie, myśleć przed wykonaniem zdjęcia i analizować efekty. Tylko wtedy, starając się, by każda kolejna fotografia Twojego autorstwa była lepsza od poprzedniej, zaczniesz robić postępy.

Deszczowy, wakacyjny weekend przed nami, idealny na foto-eksperymenty. Udanych, coraz lepszych zdjęć!


Henri Cartier-Bresson – fotograf i malarz urodzony w 1908 roku we Francji, niedaleko Paryża. Jeden z najbardziej znanych XX-wiecznych fotoreporterów, uważany za ojca fotoreportażu. Współzałożyciel słynnej agencji fotograficznej Magnum. Jego zdjęcia były publikowane w najpopularniejszych pismach trzech dekad, wisiały w największych galeriach w USA i Europie. Wystawa ze zdjęciami Henriego Cartier-Bressona zatytułowana The Decisive Moment (ang. Decydujący moment) była pierwszą pierwszą wystawą fotograficzną jaka zagościła w muzeum w Luwr.

Related posts

© AB Foto 2023