Stay connected
Trending News
Fuji wprowadza nowy model – Instax mini LiPlay
Fotografia

Fuji wprowadza nowy model – Instax mini LiPlay

Nowy Instax mini LiPlay od Fuji jest najmniejszym i najlżejszym aparatem w historii Instaxa. Nie oznacza to jednak, że odbiega ilością funkcji i możliwości od swoich starszych i większych braci. Jest wręcz przeciwnie.

 1. Instax mini LiPlay – mniejszy, a możliwości więcej!
 2. Instax mini LiPlay – trochę danych
 3. Najważniejsze cechy i funkcje Instaxa mini LiPlay

Jedną z nowości w najnowszym Instaxie jest możliwość nagrywania notatek dźwiękowych. Funkcja ta pozwala na zarejestrowanie komunikatu głosowego lub innych danych audio w formie kodu QR umieszczanego na drukowanej odbitce. Kolejną nowością jest możliwość bezpośredniego drukowania zdjęć ze smartfona na filmie Instax mini.

Instax mini LiPlay – mniejszy, a możliwości więcej!

Oprócz wcześniej wcześniej wspomnianych nowości, Instax mini LiPlay pozwala na sprawdzenie zdjęcia na wbudowanym ekranie LCD i wybranie tych kadrów, które najbardziej nam odpowiadają i tylko je chcemy wydrukować.

instax mini LiPlay

Sama funkcja zapisu dźwięku, pozwala na tworzenie 10-sekundowych nagrań audio, które przekształca na kod QR. Dźwięk można odtworzyć po zeskanowaniu kodu smartfonem z wydrukowanej odbitki. Dzięki temu możemy uzupełnić zdjęcie o pozdrowienie lub wyjaśnienie dot. fotografii, np. miejsca wykonania lub wydarzenia.

Instax mini LiPlay pozwoli nam również na wydrukowanie ulubionych zdjęć ze smartfona na papierze Instax mini – nie musimy się już ograniczać do drukowania zdjęć wykonanych tylko Instaxem. Nie zabraknie w nim również funkcji wykonywania zdjęć grupowych przez wyzwalanie migawki w aparacie za pomocą smartfona.

instax mini LiPlay

Instax mini LiPlay – trochę danych

Aparat będzie wyposażony w matrycę 1/5 CMOS, która będzie produkowała obrazki o rozdzielczości 2560 × 1920 pikseli. Odległość ostrzenia wynosi 10 centymetrów, a wbudowany obiektyw jest ekwiwalentem 28 mm dla formatu małoobrazkowego z przysłoną f/2.0. Czasy, w jakich będzie fotografował instax mini LiPlay to zakres od 1/4 sekundy do 1/8000 sekundy, a zakres ISO wynosi od 100 do 1600.

Oficjalna premiera Instax mini LiPlay odbędzie się już za dwa dni – 14 czerwca, a jego sugerowana cena na polskim rynku to 725 zł.

W AB Foto znajdziecie go w sprzedaży już na początku przyszłego tygodnia!

Najważniejsze cechy i funkcje Instaxa mini LiPlay

 • Najmniejszy i najlżejszy aparat do fotografii natychmiastowej w historii serii instax
  Model LiPlay jest mobilnym hybrydowym aparatem do fotografii natychmiastowej, który ma zaawansowaną cyfrową technologię. Jest wyposażony w 2.7-calowy ekran LCD umieszczony na tylnej ściance. Urządzenie pozwala na fotografowanie i sprawdzanie zdjęć na monitorze oraz wybieranie tych kadrów, które mają być wydrukowane. Umożliwia regulację jasności w oparciu o korekcję ekspozycji, posiada sześć filtrów dla przetwarzania zdjęć, np. w tonacji sepii czy też monochromatycznej, by tworzyć różne odmiany tych samych scen.
 • Nowa funkcja nagrywania dźwięku
  Funkcja nagrywania dźwięku przez aparat oznacza, że można zarejestrować do 10 sekund dźwięku. Funkcja konwertuje dane potrzebne do odtworzenia nagrania audio na kod QR i drukuje go na zdjęciu. Należy użyć czytnika kodów QR w smartfonie, by je zeskanować i odtworzyć wiadomość audio. Drukowane zdjęcie z nagraną wiadomością to dodatkowa możliwość przekazania komunikatu osobie, która otrzymuje zdjęcie zapadające w ten sposób jeszcze lepiej w pamięć. Innym przykładem jest zrobienie zdjęcia plaży i dołączenie dźwięku fal, by obraz przypominał sytuację fotografowania nie tylko w wymiarze wizualnym, lecz dźwiękowym.
 • Funkcja bezpośredniego drukowania, dzięki której aparat pełni funkcję drukarki dla smartfonu
  Zdjęcia zapisane w smartfonie można przenieść przez Bluetooth*5 do aparatu w celu wydrukowania. Przed transferem można powiększać lub obracać zdjęcia.
 • Funkcja zdalnego fotografowania – by robić zdjęcia, stojąc z dala od aparatu
  Funkcja pozwala na zwalnianie migawki z poziomu smartfona, gdy stoi się z dala od aparatu.
 • Różnorodne projekty ramek w ofercie
  W aparacie zainstalowano projekty dziesięciu ramek, które można wybierać podczas robienia zdjęcia lub po jego wykonaniu. Wybrana ramka wzbogaci drukowaną odbitkę. Należy pobrać do smartfona bezpłatną aplikację “Instax mini LiPlay” i korzystać z 20 dodatkowych ramek, by mieć do dyspozycji łącznie aż 30 opcji wykończenia zdjęcia.
 • Stylowy design korpusu aparatu
  Proste kształty korpusu aparatu uzupełniają różne wykończenia powierzchni dobrane odpowiednio do trzech wersji kolorystycznych. Stworzony design przyciąga nie tylko kolorami, ale oddziałuje też na zmysł dotyku. Wersja w tonacji kamiennej bieli jest szorstka w dotyku, a imitację powierzchni kamienia uzyskano, stosując specjalny spray. Odmiana w eleganckiej czerni przykuwa wzrok tłoczoną fakturą powierzchni, zaś wersja pudrowy róż charakteryzuje się gładkim lśniącym wykończeniem. Przy pierścieniu obiektywu zostały użyte metaliczne elementy, co wizualnie podkreśla jakość aparatu.

Related posts

© AB Foto 2023