Stay connected
Trending News
Konkurs Nikon Environmental Photographer of the Year 2022
Fotografia, Informacje, Konkursy

Konkurs Nikon Environmental Photographer of the Year 2022

Nikon ma przyjemność ogłosić, że rozpoczął współpracę z Instytutem gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska CIWEM oraz bezpłatną platformą streamingową WaterBear poświęconą przyszłości naszej planety przy organizacji konkursu Environmental Photographer of the Year w 2022.

Celem konkursu, organizowanego już po raz piętnasty, jest zwrócenie uwagi na najbardziej inspirujące prace w dziedzinie fotografii ekologicznej z całego świata oraz stworzenie międzynarodowej platformy do zwiększania świadomości problemów środowiskowych, które zagrażają naszej planecie.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 sierpnia 2022 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny dla wszystkich grup wiekowych. Do przesyłania najbardziej aspiracyjnych, emocjonujących i urzekających fotografii o tematyce ekologicznej zachęcamy zarówno fotografów profesjonalnych, jak i amatorów z całego świata. Zwycięzca konkursu Environmental Photographer of the Year otrzyma pakiet nagród obejmujący nagrodę pieniężną w wysokości 5000 GBP, wywiad w magazynie Environment Magazine wydawanym przez CIWEM, profil w witrynie WaterBear oraz artykuł w witrynie internetowej firmy Nikon Europe.

Nagroda Nikon’s Young Environmental Photographer of the Year ma na celu pokazanie najlepszych zdjęć o tematyce ekologicznej, wykonanych przez młodych fotografów do 21 lat. Zwycięzca otrzyma aparat bezlusterkowy z serii Z oraz dwa wybrane przez siebie obiektywy NIKKOR Z.

Uczestnicy tegorocznego konkursu mają też szansę zdobyć nagrody pieniężne w wysokości 1000 GBP, przyznawane w czterech kategoriach:

  • nagroda Vision of the Future (Wizja przyszłości) za inspirujące lub skłaniające do myślenia interpretacje naszego środowiska w przyszłości, opowiadane przez obiektyw fotografa
  • nagroda Recovering Nature (Regeneracja przyrody) za zdjęcia pokazujące zdolność przyrody do regeneracji oraz przykłady innowacyjnych, opartych na naturze rozwiązań oraz inicjatyw w zakresie ochrony przyrody, których celem jest przywrócenie równowagi ekologicznej
  • nagroda Keeping 1.5 Alive (Zatrzymać ocieplenie) za zdjęcia poświęcone działaniom, podkreślającymi pilną potrzebę powstrzymania globalnego ocieplenia
  • nagroda Adapting for Tomorrow (Dostosowanie do przyszłości) za zdjęcia przedstawiające sposoby, w jakie społeczności oraz przyroda dostosowują się do skutków zmian środowiskowych
Nikon Environmental Photographer of the Year

Integralną częścią celu naszej marki jest umożliwienie fotografom i filmowcom realizacji twórczej wizji i pokazywania tego, co niewysłowione. Firma Nikon była w centrum wielu najważniejszych historii opowiadanych w minionym stuleciu, a ponieważ zmiany klimatyczne oraz ochrona środowiska należą do najważniejszych historii naszych czasów, cieszymy się, że możemy wesprzeć ten niesamowity konkurs organizowany wraz z CIWEM i WaterBear – komentuje Stefan Maier, General Marketing Manager w firmie Nikon Europe.

Ważne jest, aby pokazywać wzajemnie powiązania działań na rzecz rozwoju, ograniczania ubóstwa, równości, bezpieczeństwa i klimatu oraz bezprecedensowy wysiłek, jaki muszą podjąć wszystkie grupy społeczne, aby rozwiązać kluczowe problemy naszych czasów. Uniwersalny język fotografii jest najskuteczniejszą metodą prezentowania tych zagadnień. CIWEM dokłada wszelkich starań, aby konkurs EPOTY w 2022 r. stanowił wyzwanie i inspirację dla tych, którzy są przed i za obiektywem – zaznacza Terry Fuller, Chief Executive w instytucie CIWEM.

Platforma WaterBear jest dumna, że już drugi rok współpracuje z Instytutem CIWEM i firmą Nikon Europe, aby rzucić światło na historie związane z ochroną środowiska za pośrednictwem obiektywu utalentowanych fotografów. W ciągu ostatniej dekady branża fotograficzna znacznie się zmieniła, ale opowiedzenie wspaniałej historii jest nadal najważniejszym kryterium przy wyborze zwycięskiego zdjęcia, które zdobędzie serca i umysły widzów na całym świecie – dodaje Sam Sutaria, VP of Strategy and Development w WaterBear powiedział.

Aby uzyskać więcej informacji i wziąć udział w konkursie, odwiedź stronę epoty.org. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2022 r. a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 listopada 2022 r. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres epoty@newsfeedpr.co.uk.

Oficjalna strona konkursu Nikon Environmental Photographer of the Year

Nikon Environmental Photographer of the Year organizowany jest co roku od 15 lat. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Wszystkie niezbędne informacje, a także zdjęcia laureatów poprzedniej edycji znajdziesz na oficjalnej stronie konkursu, zapraszamy w imieniu organizatorów.

Kilka słów o marce Nikon

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i videofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów firmy Nikon znajdziesz na oficjalnej stronie producenta nikon.pl.

Related posts

© AB Foto 2023