Stay connected
Trending News
NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 – ultralekka nowość od Nikona
Fotografia

NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 – ultralekka nowość od Nikona

Firma Nikon wprowadza na rynek nowy obiektyw NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8. Jest to najlżejszy z dotychczasowych pełnoklatkowych szerokokątnych modeli o zmiennej ogniskowej przeznaczony do aparatów bezlusterkowych. Jest idealny do fotografowania w podróży, a także w trakcie różnych wydarzeń, ponieważ daje fotografom i filmowcom możliwość uchwycenia wyjątkowych momentów, jest też bardzo poręczny i lekki.

NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 to obiektyw, dzięki któremu można opowiadać ciekawe historie z wyjątkowego punktu widzenia. Od malowniczych widoków, po zbliżenia wypełniające cały kadr przez krajobrazy, pejzaże miejskie, rozległe niebo, sceny uliczne, architekturę i wnętrza. Zakres ogniskowych 17–28 mm pozwala fotografom uchwycić ujęcia szerokokątne — lub eksperymentować ze skalą i uwydatnianiem perspektywy. Filmowcy mogą zainteresować widzów daną sceną, dzięki wprowadzeniu szerokich ujęć oraz stworzeniu poczucia przestrzeni podczas nagrywania w ciasnych pomieszczeniach.

Obiektyw NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 jest wszechstronny i łatwy w użyciu, ponieważ zaprojektowano go z myślą o kreatywnym i swobodnym wykonywaniu zdjęć szerokokątnych. Stały maksymalny otwór względny f/2.8 sprawia, że znakomicie sprawdza się przy fotografowaniu w świetle zastanym, pozwala na nieszablonowe wykorzystywanie czasu otwarcia migawki, a przy maksymalnie otwartej przysłonie zapewnia mocne i zachwycające rozmycie tła. Użytkownicy, którzy chcą uzyskać efektowne, ultraszerokokątne zbliżenia, docenią minimalną odległość ogniskowej wynoszącą zaledwie 0,19 m, umożliwiającą uzyskanie ostrych, wyraźnych zdjęć z bliska. Ponadto szeroki pierścień zoomu umożliwia wygodną obsługę obiektywu i stabilne kadrowanie. Szybko reagujący AF błyskawicznie ustawia ostrość niezależnie od tego, czy fotografowane obiekty znajdują się na pierwszym planie, czy w tle.

Jeśli podróżujesz, fotografujesz wydarzenia lub po prostu lubisz opowiadać historie, obiektyw NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 sprawi, że intrygujące kompozycje i efektowne perspektywy będą w Twoim zasięgu. Ten ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej opracowano, aby był stale zamocowany na aparacie i towarzyszył Ci, gdy będziesz szukać nowych inspiracji lub ponownie odwiedzisz znajome miejsca i uwiecznisz je pod nowymi, odważnymi kątami – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 – najważniejsze cechy

Nikkor Z 17-28 mm, to ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy pozwalający uchwycić wszystko – od niesamowitych widoków po zbliżenia wypełniające cały kadry. Dlatego jest idealny do kreatywnego opowiadania historii. Zakres ogniskowych 17–28 mm i niewielka odległość zdjęciowa pozwalają uchwycić ujęcia szerokokątne — lub eksperymentować z wrażeniem skali i uwydatnianiem perspektywy. Ponadto możesz wzbogacić materiał wideo o fascynujące akcenty.

Lekki ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej 17–28 mm
Znakomita ostrość i mniejsza dystorsja — nawet przy ustawieniu ultraszerokokątnym 17 mm

Niewielka odległość zdjęciowa
Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m 1 umożliwia wykonywanie ostrych i wyraźnych zbliżeń

Duży stały otwór względny f/2.8
Zapewnia spójną ekspozycję w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw znakomicie sprawdza się przy fotografowaniu w świetle zastanym, a także pozwala na kreatywne wykorzystywanie czasu otwarcia migawki i głębi ostrości.

Mocne, zachwycające rozmycie tła
Mocowanie Z o dużej średnicy oraz dziewięciolamelkowa przysłona o otworze względnym f/2,8 zapewniają rozmycie tła z dużymi okręgami o łagodnych brzegach, a przy mniejszych odległościach efekt bokeh staje się silniejszy

Świetny także do filmowania
Odgłosy ustawiania ostrości nie zepsują już filmów. Znacznie zredukowane „oddychanie” obiektywu pozwala użytkownikom na płynne ustawianie ostrości bez zauważalnych zmian kadrowania

Niezawodne ustawianie ostrości
AF działa szybko, płynnie, cicho i precyzyjnie

Łatwe sterowanie
Konfigurowalny, bezgłośny pierścień sterujący oraz szeroki pierścień zoomu, dający się łatwo obsługiwać bez odrywania oka od wizjera

Idealny w podróży
Obiektyw jest lekki — waży zaledwie (około) 450 g — oraz uszczelniony, aby zapewnić ochronę przed kurzem i wilgocią

Firma Nikon

Nikon to czołowy na świecie producent sprzętu do fotografowania i videofilmowania. Innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu firmy. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom w tym segmencie rynku.

Nikon logo

Poznaj szeroką ofertę obiektywów do bezlusterkowców Nikon NIKKOR w sklepie internetowym AB Foto.

Related posts

© AB Foto 2023