Stay connected
Trending News
Nikon NX MobileAir – wersja 1.1.0
Fotografia, Informacje

Nikon NX MobileAir – wersja 1.1.0

Nikon z przyjemnością informuje o opublikowaniu wersji 1.1.0 aplikacji na smartfony NX MobileAir, która pozwala bez użycia komputera przesyłać na serwer FTP zdjęcia wykonane aparatami cyfrowymi marki Nikon.

NX MobileAir – aktualizacja aplikacji

Aktualizacja obejmuje dodanie nowych funkcji, m.in. analizowanie zdjęć, które oparte jest na algorytmie głębokiego uczenia. Fotografowie dzięki temu mogą filtrować zdjęcia według określonych kryteriów, takich jak typy obiektów i warunki, co pomaga im szybko znaleźć żądane zdjęcie. Stopień kompresji JPEG i wielkość zdjęcia można teraz dostosowywać również podczas przesyłania na serwer FTP, aby zapewnić szybsze przesyłanie plików i usprawnić przebieg pracy od wykonania do dostarczenia zdjęcia.

Dostępna jest teraz dodatkowa obsługa importowania zdjęć w formacie NEF (RAW), umożliwiająca wczytywanie dotychczas obsługiwanych plików JPEG i RAW zapisanych w aparacie lub urządzeniach inteligentnych do albumów w aplikacji NX MobileAir. Inne zmiany obejmują dodatki do niestandardowych konfiguracji gotowych ustawień metadanych IPTC oraz nową funkcję, zapobiegającą ponownemu importowaniu zdjęć, które wcześniej usunięto z aplikacji. Dzięki zmianom w obsłudze i wyglądzie ekranów, obejmującym między innymi sposób importowania zdjęć oraz funkcję synchronizującą zegary aparatu i urządzenia inteligentnego, aplikacja jest przyjaźniejsza do użytkowania. Nikon będzie kontynuował publikowanie aktualizacji aplikacji NX MobileAir, aby wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników.

Aplikacja NX MobileAir

Aplikacja NX MobileAir służy do przesyłania zdjęć na serwer FTP bez konieczności korzystania z komputera. Niezależnie od tego, czy pracujesz na stadionie z przeciążoną siecią lokalną, czy w miejscu, w którym korzystanie z laptopów lub sieci przewodowych jest niemożliwe – z pewnością docenisz nieskomplikowany, szybki i niezawodny sposób pracy.

Dzięki NX MobileAir w prosty, bezpieczny i szybki sposób wyślesz zdjęcia z aparatu do smartfona lub tabletu przez kabel USB, by następnie uploadować wybrane pliki na serwer FTP. Aplikacja nie wymaga konfigurowania sieci i pozwala zautomatyzować kluczowe zadania, takie jak dołączanie metadanych, a także wykonywać podstawową edycję przed wysłaniem.

Więcej o aplikacji przeczytasz na oficjalnie stronie Nikon Polska: NX MobileAir

O marce Nikon

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu.

Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Nikon - logo (poziom)

Przejdź do sklepu internetowego AB Foto i poznaj szeroką ofertę aparatów i obiektywów firmy Nikon

Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Related posts

© AB Foto 2023