Stay connected
Trending News
Pierwszy obiektyw stałoogniskowy NIKKOR do aparatów DX
Fotografia, Informacje

Pierwszy obiektyw stałoogniskowy NIKKOR do aparatów DX

Nikon poszerza ofertę obiektywów NIKKOR Z DX, wprowadzając pierwszy obiektyw stałoogniskowy formatu DX. NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7 jest jasny, zapewnia dużą ostrość, umożliwia fotografowanie z bliska i doskonale sprawdza się w słabym świetle. Ze względu na kompaktowe wymiary oraz wszechstronność jest idealny do codziennej fotografii.

Lekki i wygodny do noszenia

NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7 waży około 135 g, co oznacza, że w połączeniu z aparatami z serii Nikon Z formatu DX tworzy superkompaktowy zestaw, który jest wygodny do noszenia i daje szereg możliwości użytkownikowi. Stała ogniskowa 24 mm daje szeroki, ale nie „za szeroki” kąt widzenia, który odpowiada obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym (FX). Użytkownicy aparatów z serii Z formatu DX firmy Nikon zyskają tym samym perspektywę niezwykle zbliżoną do zapewnianej przez obiektywy o klasycznej ogniskowej 35 mm. Dodatkowo gwarantuje to doskonałą elastyczność kadrowania oraz znakomicie sprawdza się w fotografii krajobrazowej, ulicznej, portretowej oraz podczas filmowania.

Stworzony dla artystów

Ze względu na maksymalny otwór względny f/1.7, minimalną odległość zdjęciową wynoszącą 0,18 m oraz wyraźny, naturalny efekt bokeh, obiektyw oferuje imponujące możliwości twórcze. Użytkownicy mogą łatwo wykonywać ostre zdjęcia w słabym świetle lub używać krótszych czasów otwarcia migawki, aby uchwycić ruch. Mogą też uzyskać efekt prawdziwej głębi obrazu uwydatniając wyraźne obiekty na rozmytym tle. Obiektyw zapewnia ostrość ujęć z bliska – nawet od 12,4 cm od obiektu. W połączeniu z małą głębią ostrości przy otworze względnym f/1.7, można wtedy rejestrować urzekające ujęcia detali oraz filmy.

Niezmiernie cieszymy się, że do rodziny Nikon Z dołącza pierwszy obiektyw stałoogniskowy formatu DX. NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7 zapewnia idealne połączenie jakości obrazu z wszechstronnością użytkowania. Będzie doskonały do codziennej kreatywnej fotografii i pozwoli na szersze możliwości twórcze w stosunku do standardowego obiektywu zmiennoogniskowego – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.

Najważniejsze cechy obiektywu

NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7 to wszechstronny obiektyw – jest jasny, zapewnia dużą ostrość, umożliwia fotografowanie z bliska i doskonale sprawdza się w słabym świetle. Jest wyposażony w szybki i bezgłośny autofokus napędzany cichym silnikiem krokowym. Ze względu na kompaktowe wymiary (waży zaledwie ok. 135 g), wytrzymałość (jest odporny na pył i zachlapanie) oraz wszechstronność jest idealny do codziennej fotografii.

Obiektyw do wielu zastosowań

Doskonały do fotografii krajobrazowej, ulicznej, portretowej i nie tylko. Zapewnia kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym (FX). Można podejść, aby obiekt wypełnił kadr lub pozostać w miejscu, aby pokazać elementy tła i zdjęcia obrazu z szerszym kontekstem.

Duży maksymalny otwór względny

W połączeniu z mocowaniem Nikon Z sprawia, że do matrycy aparatu dociera więcej światła: można utrzymać niską czułość ISO i wykonywać ostre zdjęcia w słabym świetle lub używać krótszych czasów otwarcia migawki, nie tracąc jasności.

Wyraźny i naturalny efekt bokeh

Pełen otwór przysłony f/1.7 uwydatni obiekty na rozmytym tle, nadając zdjęciom i filmom prawdziwą głębię.

Doskonała ostrość ujęć z bliska

Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca tylko 0,18 m pozwala fotografować nawet, gdy przód obiektywu znajduje się zaledwie 12,4 cm od obiektu.

Świetny do filmowania

Zapewnia perspektywę zbliżoną do preferowanej przez filmowców, zyskiwanej przy klasycznej ogniskowej 35 mm. Jego atutami są też cicha praca i zredukowane „oddychanie” podczas ustawiania ostrości.

Z osłoną przeciwsłoneczną w zestawie

Osłona przeciwsłoneczna Nikon HN-42 pomaga zapobiegać refleksom i flarze. Do osłony przeciwsłonecznej można też mocować filtry o średnicy 46 mm.

O marce Nikon

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu.

Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Related posts

© AB Foto 2023