Stay connected
Trending News
Prezent dla dziecka – pomysły z pasją
Poradniki

Prezent dla dziecka – pomysły z pasją

Jaki jest najlepszy prezent dla dziecka? Taki, który pomoże mu odkryć nowe pasje, rozwinąć zainteresowania i umiejętności, pobudzi kreatywność. Przedmioty, z których dziecko zrobi użytek, z całą pewnością nie zostaną rzucone w kąt po kilku dniach zabawy. W tym poradniku znajdziesz tylko takie propozycje prezentów dla dzieci – zapraszam do lektury!

  1. Dzień dziecka 2022
  2. Prezent dla młodego fotografa
  3. Lampy pierścieniowe Abee pokolorują świat Twojego dziecka
  4. Kamery sportowe dla dzieci – motywacja do aktywności na świeżym powietrzu
  5. Drony dla dzieci – bujanie w obłokach po nowemu
  6. Laptopy i peryferia nie tylko dla graczy
  7. Promocje z okazji Dnia Dziecka w AB Foto

Dzień Dziecka 2022

Czerwiec – ulubiony miesiąc dzieci – rozpoczyna się ich świętem, kończy pierwszymi dniami długo wyczekiwanych wakacji. Po roku wyzwań, zawierania nowych znajomości, zdobywania doświadczeń, wzlotów i upadków, wreszcie będą miały czas na wytchnienie. Najmłodsi nie lubią odpoczywać biernie, dlatego będzie to też czas na odkrywanie nowych hobby. Hobby, które może szybko przerodzić się w pasję, a z pasji w zawód. Dlatego tak ważne jest, by im w tym pomóc.

Prezent na dzień dziecka - młody twórca cyfrowych treści

Ilu wśród dzisiejszych 8, 10, 12 i 15-latków jest przyszłych twórców cyfrowych – fotografów, filmowców, grafików komputerowych, web designerów? Dokładnej odpowiedzi na to pytanie nie znamy, ale wiemy, że świat już od dawna cyfryzuje się w błyskawicznym tempie i, z całą pewnością, jest ich coraz więcej.

Choć Dzień Dziecka, to niejedyny pretekst, by obdarować młodego człowieka czymś, co wpłynie na jego życie, to właśnie z tej okazji postanowiliśmy przygotować kilka propozycji.

Prezent dla młodego fotografa

W poradniku od AB Foto nie mogło zabraknąć propozycji dla młodych fotografów. Pierwszy aparat fotograficzny może sprawić, że obdarowane dziecko wkręci się na maksa albo przeciwnie – szybko się zniechęci nie mogąc sobie poradzić z mnogością dostępnych ustawień lub brakiem ciekawych dla oka efektów. Zatem jaki aparat dla dziecka polecamy?

Wytrzymały aparat dla poszukiwacza przygód

Pierwszy aparat nie może być zbyt skomplikowany w obsłudze. Między innymi z tego powodu w przedbiegach odpadają lustrzanki i zaawansowane kompakty z wymienną optyką. Są duże, ciężkie, a mnóstwo pokręteł i przycisków pokrywających znaczną powierzchnię obudowy może zniechęcić nawet najbardziej ambitnego fotoamatora. Są też stosunkowo delikatne, czego z pewnością nie można powiedzieć o największym twardzielu z naszej oferty aparatów kompaktowych – Olympusie Tough TG-6.

Olympus Tough TG-6 (czerwony)

Olympus Tough TG-6 (czerwony)

Olympus Tough TG-6 (czarny)

Olympus Tough TG-6 (czarny)

Tough TG-G, jak sama nazwa wskazuje, to stworzony z myślą o poszukiwaczach przygód, zaprawiony w bojach wyczynowiec. Niestraszny mu mróz, upał, kurz i pył. Producent zapewnia także, że jest odporny na upadki z wysokości 2 metrów i wodoodporny do głębokości 15 metrów. Jak zapewne wielu z nas z doświadczenia wie, w kontekście prezentów dla dzieci, są to bardzo ważne cechy… 🙂

Aparat natychmiastowy – nie tylko dla niecierpliwych

Natychmiastowy efekt – to, co dzieci lubią najbardziej, to niejedyna zaleta wszystkich Polaroidów, Instaxów i aparatów-drukarek, takich jak Canon Zoemini. Ten ostatni, to połączenie aparatu cyfrowego z aparatem natychmiastowym. Zdjęcia można, ale nie trzeba wydrukować bezpośrednio z aparatu, tuż po ich zrobieniu. No magia!

FujiFilm Instax Wide 300

FujiFilm Instax Wide 300

Polaroid GO E-box

Polaroid GO E-box

Canon Zoemini S2

Canon Zoemini S2

Lampy pierścieniowe Abee pokolorują świat Twojego dziecka

Więc choć, pomaluj mój świat, na… wszystkie kolory z palety RGB, chciałoby się zaśpiewać, parafrazując słowa znanej piosenki zespołu 2 plus 1. Lampy pierścieniowe Abee wzięły to chyba do siebie, bo pozwalają młodym kreatywnym szaleńcom fotografować, filmować oraz prowadzić wideorozmowy i transmisje live we wszystkich kolorach tęczy.

Dołączony uchwyt na smartfon i statyw (klasyczny lub biurkowy) pozwolą uwolnić potencjał twórczy i ekspresję każdego dziecka – obojętnie czy to podczas zdalnej rozmowy z rodziną lub przyjaciółmi czy indywidualnej zabawy.

Lampa pierścieniowa LED RGB 12 cali ze statywem

Lampa pierścieniowa LED RGB 12 cali ze statywem

Lampa pierścieniowa LED RGB 12 cali na biurko

Lampa pierścieniowa LED RGB 12 cali na biurko

Marka Abee, to nowość na polskim rynku. Odwiedź stronę Abee.pl, jeżeli chcesz poznać ją bliżej. Jeżeli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej na temat lamp pierścieniowych, to przejdź do naszego artykułu: Lampa pierścieniowa – co warto o niej wiedzieć. Miłej lektury! 🙂

Kamery sportowe dla dzieci – motywacja do aktywności na świeżym powietrzu

Dlaczego kamery sportowe to świetny pomysł na prezent dla dziecka? Po pierwsze, możliwość uwiecznienia swoich postępów i kaskaderskich popisów działa motywująco i jest świetnym pretekstem do aktywnego spędzania czasu. Po drugie, uwalnia potencjał twórczy, bo, oprócz coraz lepszych trików na deskorolce, Twoja córka lub syn będą chciały uwieczniać swoje popisy na coraz lepszych i bardziej kreatywnych filmach.

Kamera sportowa DJI Action 2 Dual-Screen Combo

DJI Action 2 Dual-Screen Combo

Kamera sportowa Sony DSC RX0

Sony DSC RX0

Kamera z gimbalem DJI Pocket 2 (Osmo Pocket 2)

DJI Pocket 2 (Osmo Pocket 2)

Drony dla dzieci – bujanie w obłokach po nowemu

Pokój Twojego dziecka pełen jest zabawek i elektro-gadżetów, i nie cieszą go już przyziemne (dosłownie) prezenty? W takim razie rozważ zakup drona. Pilotowanie tych latających maszyn do kreatywnej zabawy (w pilota, fotografa i filmowca!) nie wymagana licencji, o ile ich waga nie przekracza 250 gramów.

Dlatego, na dobry początek, polecamy drony z serii Mini od jednego z najbardziej znanych producentów czterowirnikowców – firmy DJI. Choć ważą zaledwie 249 gramów, to kryją w sobie dużo zaawansowanej elektroniki.

Wyświechtane pojęcie zabawa bez ograniczeń nabiera nowego znaczenia z DJI Mini 2. Ten dron ma zasięg 6 km i może latać na jednym ładowaniu przez pół godziny z prędkością ponad 55 km/h. Samo śmiganie w przestworzach to dopiero początek zabawy – dzięki umieszczonej na 3-osiowym gimbalu kamerze (rejestrującej obraz w rozdzielczości 4K) nagrasz ujęcia, których jeszcze kilka lat temu nie powstydziłyby profesjonalne domy produkcyjne.

Dron DJI Mini SE

Dron DJI Mini SE

Dron DJI Mini 2

Dron DJI Mini 2 (Mavic Mini 2)

Kupując swojemu dziecku drona musisz jednak uważać, by samemu nie wkręcić się zbyt mocno w zabawę. Nie chcemy, żeby przez nasz poradnik doszło do domowych walk o kontroler! 😉

Laptopy i peryferia nie tylko dla graczy

Komputer dla dzieci powinien służyć nie tylko do grania i konsumowania treści (oglądania bajek, seriali, filmów), ale także do nauki czy tworzenia pierwszych cyfrowych dzieł – retuszu zdjęć lub montażu filmów wykonanych z pomocą którychś z wyżej polecanych przez nas urządzeń. Do takich zadań potrzebny jest wydajny komputer z dedykowaną kartą graficzną. Laptopy korzystające wyłącznie z GPU zintegrowanym z procesorem mogą sobie nie poradzić z bardziej wymagającymi zadaniami (przeczytaj więcej na ten temat w poradniku o montażu filmów w DaVinci Resolve: przejdź do artykułu).

Mysz dla graczy HP Pavilion Gaming 300

Mysz dla graczy HP Pavilion Gaming 300

Monitor dla graczy HP Omen 24″ 144 Hz

Monitor dla graczy HP Omen 24

Laptop gamingowy HP Victus 16

Laptop gamingowy HP Victus 16

Peryferia również odgrywają ważną rolę. Nawet największy trackpad nie zastąpi myszki – te dla graczy szybciej i bardziej precyzyjnie reagują na ruch użytkownika, wygodniej też leżą w dłoni. A skoro o wygodzie mowa – zewnętrzny monitor, to ważny dodatek dla gracza, cyfrowego twórcy i kinomaniaka. Ten pierwszy doceni krótki czas reakcji matrycy, drugi natomiast lepsze odwzorowanie kolorów niż w większości notebookowych ekranów. Kinomaniacy z pewnością docenią większą powierzchnię ekranu.

Promocje z okazji Dnia Dziecka w AB Foto

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka sklep AB Foto przygotowuje specjalne promocje na wybrane artykuły dla najmłodszych. Jakie? Damy znać niebawem, stay in touch! 🙂

Related posts

© AB Foto 2023