Stay connected
Trending News
Samsung Galaxy A34 – NOWOŚĆ
Mobile

Samsung Galaxy A34 – NOWOŚĆ

Flagowce Samsunga od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Niektórych użytkowników może jednak odstraszać cena najnowszych modeli. Kompromisem między jakością a niechęcią do wydawania niekiedy kosmicznych kwot jest seria Samsung A. Właśnie zadebiutował A34 – następca udanego A33. Czym różni się od swojego poprzednika? Sprawdzamy!

  1. Nowy Samsung Galaxy A34 – zadowalające optimum
  2. Galaxy A34 – wyższy poziom
  3. Mniej aparatów – regres?
  4. Samsung Galaxy A34 – podsumowanie

Nowy Samsung Galaxy A34 – zadowalające optimum

Seria A to przede wszystkim szereg urządzeń, które wybierają użytkownicy poszukujący dobrego sprzętu za nieduże pieniądze. To wydajne telefony o niezłych parametrach, które w stu procentach sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Każdy model jednak przynosi nowości, które nieco przybliżają go technologicznie do droższych flagowców, jak np. słynnej serii S. Kilka takich nowinek pojawiło się również w modelu Samsung Galaxy A34.

Galaxy A34 – wyższy poziom

Pewne kwestie, takie jak pojemność baterii (5 000 mAh – czyli około 1,5 dnia na jednym ładowaniu), Fast Charging czy wodo- i pyłoszczelność certyfikowana IP67 pozostają bez zmian względem poprzednika. Jednak Samsung wprowadził kilka nowości, które pozwolą modelowi A34 wskoczyć prawie na wyższą półkę, a na pewno przekonać niezdecydowanych, że jest to bardzo dobry średniak.

Jedną z tych nowości jest ekran – użycie Super AMOLED-u to nie pierwszyzna w telefonach Samsunga, jednak model A34 może pochwalić się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz o rozdzielczości Full HD+. Dzięki temu animacje wyglądają płynniej niż w poprzednim modelu. Dodatkowo wyświetlacz reaguje na dotyk znacznie szybciej, co poprawia komfort korzystania ze smartfonu. Szczególnie docenią to miłośnicy gier, którym zależy nie tylko na wysokiej jakości obrazie, ale także na płynności samej rozgrywki.

Nowy model na starcie otrzyma nowy system Android 13, który charakteryzuje się nieco bardziej unowocześnionym i funkcjonalnym interfejsem niż poprzednik, a także może pochwalić się lepszym standardem bezpieczeństwa. Do tej pory niewiele smartfonów otrzymało aktualizację do tego systemu, więc dla miłośników nowości i usprawnień w działaniu urządzeń może to być niezła gratka. Dodatkowo ten model telefonu ma mieć dostęp do aż 4 dużych aktualizacji Androida na przestrzeni 5 kolejnych lat.

Mniej aparatów – regres?

Smartfon to coraz częściej przenośne studio fotograficzne. Nikt nie wyobraża sobie braku możliwości robienia wysokiej jakości zdjęć w niemal każdych warunkach. Producenci prześcigają się nie tylko w liczbie megapikseli, ale też samych aparatów. W modelu A33 na tylnej obudowie znalazły się aż 4 soczewki aparatów – standardowy, szerokokątny, makro oraz służący do pomiaru głębi. Co ciekawe, Galaxy A34 został pozbawiony ostatniego aparatu, a pozostałe nie zyskały żadnych dodatkowych parametrów.

Nie oznacza to jednak, że nowy model nie przynosi w kwestii fotografii niczego zaskakującego. Sporą nowością jest bowiem optyczna stabilizacja obrazu oraz nightografia – tryb nocny nowej generacji, który do tej pory występował jedynie we flagowcach S i Z. Dzięki temu wykonywanie nocnych zdjęć przy słabym oświetleniu będzie nie tylko prostsze, ale i da satysfakcjonujące efekty. Ustawienia tego trybu pozwalają na robienie zdjęć zarówno w plenerze, jak i w dynamicznym otoczeniu klubu tanecznego. Urządzenie potrafi samo wybrać najlepszą konfigurację, aby zdjęcia były możliwie najbardziej ostre, a także jasne.

Samsung Galaxy A34 – podsumowanie

Galaxy A34 w wersji 6/128 GB można kupić za 1 899 zł. Za tę cenę oferuje wysoką jakość i estetykę wykonania oraz żywe kolorów obudowy z efektem gradientu.

Jego poprzednik cieszył się ogromną popularnością, będąc jednym z najlepszych budżetowych urządzeń z Androidem na pokładzie. Nieco odświeżony A34 ma szansę być równie dobrą propozycją, w niektórych aspektach, takich jak ekran czy dodatkowe funkcje fotograficzne, bijąc swojego poprzednika na głowę. Nawet mimo utraty jednej soczewki aparatu, czego być może w praktyce nie zauważymy.

Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB Awesome Lime

Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB Awesome Lime

Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB Awesome Violet

Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB Awesome Violet

Related posts

© AB Foto 2023