Stay connected
Trending News
Zapowiedź aparatu Canon EOS R3. Poznaj topowe cechy
Fotografia

Zapowiedź aparatu Canon EOS R3. Poznaj topowe cechy

INFORACJA PRASOWA: Dziś, wraz z zapowiedzią trzech nowych, innowacyjnych obiektywów RF oraz nowej aplikacji do udostępniania plików, przedstawiciele Canon Inc. poinformowali o realizowanych obecnie pracach nad aparatem EOS R3 – najnowszym, ultraszybkim i ultraresponsywnym bezlusterkowcem dla profesjonalistów. Dzięki swej przełomowej konstrukcji aparat pozwoli profesjonalnym fotografom sportowym i newsowym na sprostanie najtrudniejszym wymaganiom oraz prześcignięcie konkurentów. Posiadając cechy charakterystyczne dla lustrzanek cyfrowych i korpusów bezlusterkowych Canon EOS R3 to prawdziwie hybrydowy aparat nowej generacji dla obecnych i przyszłych fotografów sportu i reporterów.

Aparat EOS R3 wyposażono w opracowany przez Canon przetwornik CMOS BSI, potężny procesor obrazu DIGIC X, możliwość fotografowania z prędkością 30 kl./s ze śledzeniem AF/AE, zdolność wykrywania oczu, głowy i ciała oraz pionierską funkcję automatycznego ostrzenia Eye Control. Jest to idealny aparat dla fotografów akcji, którzy poszukują wysokiej jakości zdjęć i wideo obiektów poruszających się z dużą prędkością.

Bazując na rewolucyjnym systemie EOS R z jego doskonałym mocowaniem RF, aparat ten w połączeniu z innowacyjnymi obiektywami Canon RF oferuje możliwości niespotykane w żadnym innym duecie aparatu i obiektywu. Dzięki obiektywom, takim jak wprowadzane dziś na rynek RF 400 mm F2.8L IS USM i RF 600 mm F4L IS USM, profesjonaliści zyskują dostęp do niezrównanej doskonałości optycznej i wydajności.

Maksymalnie ok. 30 kl/s. Szybkość fotografowania w trybie seryjnym może być niższa zależnie od użytego obiektywu i warunków fotografowania.

Canon EOS R3
Przeczytaj więcej informacji o najnowszym aparacie Canon EOS R3 na naszej stronie internetowej (Przejdź do AB Foto).

Sprawdź, czym zaskoczy Cię nowy EOS R3!

1. Jeszcze więcej klatek w lepszej jakości w zdjęciach seryjnych

EOS R3 to pierwszy z linii EOS aparat z opracowanym od nowa przez firmę 35-milimetrowym, warstwowym sensorem CMOS z tylnym podświetleniem. W duecie z procesorem obrazu DIGIC X oferuje innowacyjną szybkość wykonywania zdjęć i nagrywania wideo. Elektroniczna migawka pozwala uchwycić 30 klatek na sekundę ze śledzeniem AF/AE przy minimalnych zniekształceniach obrazu (typu rolling shutter). Rozwiązanie to w pełni zadowoli profesjonalnych fotografów sportowych, dla których liczą się ułamki sekund, aby uchwycić dynamikę akcji na bieżni czy boisku. Firma jednak zastrzega, że prędkość zdjęć seryjnych może się zmniejszyć w zależności od użytego obiektywu i różnych warunków fotografowania.

2. Imponujące odwzorowanie dynamiki scen

Z aparatem Canon EOS R3 śledzenie dynamicznie rozgrywających się zdarzeń nabiera nowego wymiaru. Najnowsza generacja autofokusów z automatyczną ekspozycją Dual Pixel CMOS z imponującą skutecznością śledzi oczy, głowę i sylwetkę szybko poruszających się osób, rejestrując najdrobniejsze detale w mgnieniu oka. Ponadto fotograficzny gigant szykuje niespodziankę w postaci rozbudowanej funkcji śledzenia obiektów AF – choć na razie szczegółów jeszcze nie ujawniono. Dla komentujących otwiera to pole do domysłów: w tej chwili aparaty mogą śledzić ruchy ludzi, zwierząt i ptaków – czy następne będą owady? Byłoby to imponujące. Póki co, na odpowiedź na to pytanie, przyjdzie nam poczekać do premiery flagowca.

3. Autofokus nawigowany okiem!

Przełomowa funkcja sterowania autofokusem za pomocą oka pojawiła się już w seriach R5 i R6. Ale dzięki technologii Deep Learning należy spodziewać się jeszcze większej precyzji podczas fotografowania scen akcji. W najnowszej odsłonie technologię początkowego wybierania i przesuwania punktu AF ma oferować spojrzenie przez elektroniczny wizjer (EVF). Canon zapewnia, że w aparacie EOS R3 zwiększono szybkość i naturalizm tego rozwiązania. Związane jest to ze skróceniem czasu niezbędnego na dostosowanie ostrości. W tym celu zastosowano wielofunkcyjny przycisk/kontroler, który doskonale sprawdza się w sytuacjach o zmiennej dynamice: rozgrywkach sportowych, wywiadach prasowych czy ulicznych zdarzeniach.

4. Unikalna i wytrzymała obudowa Canon EOS R3

Podobieństwo korpusu aparatu z serią EOS-1D nie jest przypadkowe. Opracowany w dużą dbałością kształt pozwala na swobodne, intuicyjne sterowanie niemalże w każdej sytuacji. Nie inaczej sprawa ma się ze szczelnością aparatu. Tak było w kultowej serii EOS-1 i tym razem też mamy otrzymać aparat o niezwykle trwałej konstrukcji i najwyższej odporności na kurz i wodę. Aparat został przystosowany do wszelkich warunków pogodowych. Założenie, jakie przyświecało twórcom, jest jasne: niezależnie od okoliczności sprzęt ma nie zawieść użytkownika. Bez względu na to, czy przyjdzie nam fotografować w suchym czy mokrym środowisku oraz czy akcja rozgrywa się we wnętrzu czy na zewnątrz.

5. Canon Mobile File Transfer – aplikacja zwiększająca transfer danych

Zastosowana w EOS R3 aplikacja Canon Mobile File Transfer ma bezproblemowo łączyć aparat ze smartfonem. Technologia zwiększa szybkość przesyłania danych, a tym samym ma ułatwić pracę w terenie. Można z niej będzie korzystać poprzez sieć komórkową bez konieczności wybierania opcji LAN. Wersja 1.2 aplikacji Mobile File Transfer na iOS zostanie wprowadzona na platformę Apple App Store w czerwcu 2021. Będzie ona zgodna z aparatami Canon EOS-1D X Mark III, EOS R5 i EOS R6. Czas udostępnienia udogodnień dla systemu Android nie został jeszcze określony przez dostawcę.

Related posts

© AB Foto 2023