Stay connected
Trending News
Zdjęcia do dyplomu – poradnik
Poradniki

Zdjęcia do dyplomu – poradnik

Wykonanie zdjęcia do dyplomu to jeden z punktów końcowej fazy studiów. Jest ono niezwykle przyjemne, ponieważ oznacza pozytywne zakończenie jednego z etapów w życiu studenta. Jak powinno wyglądać prawidłowe zdjęcie? Jakie powinno być wymiary? Co zrobić, aby zdjęcie wyszło zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

  1. Wymiary zdjęcia do dyplomu
  2. Zdjęcie do dyplomu licencjackiego
  3. Zdjęcia do dyplomu – konkretne wymagania
  4. Zdjęcia do dyplomu – jak się ubrać

Wymiary zdjęcia do dyplomu

Zdjęcie do dyplomu, zarówno licencjackiego jak i magisterskiego, delikatnie różni się rozmiarem od tradycyjnej fotografii legitymacyjnej czy dowodu osobistego. Najczęściej prawidłowe wymiary zdjęcia, którego wymagają uczelnie to 45 x 65 mm (szerokość x wysokość). W nielicznych przypadkach rozmiar fotografii może być nieco mniejszy, dlatego przed wykonaniem zdjęcia najlepiej jest sprawdzić konkretne wytyczne przekazane przez uczelnie.

Zdjęcie do dyplomu licencjackiego

Fotografie do dyplomu licencjackiego mają dokładnie takie same wymiary jak fotografie do dyplomu magisterskiego – przypominamy, jest to 45 x 65 mm. Najczęściej absolwenci uczelni powinni posiadać 4 wydrukowane zdjęcia, potrzebne są one do wykonania przyszłego dyplomu oraz odpisu. Dodatkowo każda uczelnia przygotowuje swoje wytyczne które obejmują zasady ubioru oraz ogólnego wyglądu na zdjęciu.

Zdjęcia do dyplomu – konkretne wymagania

Prawidłowe zdjęcia do dyplomu powinny być wykonane w technice kolorowej. Tło musi być jednolite, najczęściej białe lub delikatnie szare. Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na wymagania uczelni. Może się bowiem okazać, że błękitne tło nie jest przeszkodą. Nakrycie głowy oraz okulary z przyciemnianymi szkłami nie są wskazane. Jeśli jednak tego wymaga Twoja religia lub stan zdrowia, jest to dopuszczalne.

Najczęściej studenci proszeni są o pokazanie lewego półprofilu, czasami też z odsłoniętym lewym uchem. Ubiór powinien być schludny i elegancki – warto wybrać taki strój, który podkreśla atuty danej osoby. Dużą różnicą w porównaniu ze zdjęciem do dokumentów jest to, że na zdjęciu można być uśmiechniętym. Niezmiennym pozostaje fakt, że fotografia musi być aktualna – to znaczy, wykonana w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Zdjęcia do dyplomu – jak się ubrać

W co się ubrać? – to pytanie zadajemy sobie najczęściej rano, stając przed szafą. O ile w przypadku Panów jest to proste zadanie – koszula i ewentualna marynarka wyglądają perfekcyjnie, tak w przypadku Pań jest to nieco bardziej skomplikowane. Sądzimy, że klasyczna koszula, elegancki garnitur lub prosta sukienka to doskonały pomysł.

Klasyczne kolory takie jak biel, szarość, czerń, granat czy delikatne pastelowe barwy sprawdzą się najlepiej. Fryzura powinna być schludna, ładnie ułożona, najlepiej taka jaką codziennie nosi dana osoba. Subtelny make-up będzie doskonałym pomysłem. Ujednolicony koloryt skóry, podkreślone oczy i usta powoduje, że wyglądamy świeżo, a na tym też nam zależy. Całą stylizację fantastycznie podkreśli delikatna biżuteria. Ostatnim i najważniejszym punktem jest to, aby przed wykonaniem zdjęcia porządnie się wyspać. Wypoczynek to podstawa prawidłowego działania organizmu i dobrego wyglądu na zdjęciach.

Related posts

© AB Foto 2023