Stay connected
Trending News
Zdjęcia do legitymacji szkolnej
Poradniki

Zdjęcia do legitymacji szkolnej

Druga połowa wakacji to powrót do szkolnych przygotowań. Nowy tornister, książki, zeszyty oraz – zdjęcia do legitymacji. Początek jesieni to również start przygody w nowej szkole i rozpoczęcie studenckiego życia. Ważnym elementem jest legitymacja szkolna, do której potrzebne jest doskonale wykonane zdjęcie. Jak powinno wyglądać prawidłowe zdjęcie? Jaki rozmiar jest wskazany? Co zrobić, aby zdjęcie wyszło zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

  1. Wymiary zdjęcia do legitymacji
  2. Zdjęcia do legitymacji – wymagania techniczne
  3. Zdjęcie do legitymacji – jak się ubrać
  4. Zdjęcia do legitymacji – dzieci u fotografa

Wymiary zdjęcia do legitymacji

Zdjęcie do legitymacji, podobnie jak zdjęcia do dowodu osobistego, prawa jazdy czy paszportu, ma swój stały rozmiar. Szkoły i uczelnie od przyszłych uczniów i studentów wymagają najczęściej zdjęcia 35 x 45 mm (szerokość x wysokość). Rzadko zdarza się potrzeba większego rozmiaru zdjęcia. Jednak przed wizytą u fotografa sugerujemy aby sprawdzić wszystkie wytyczne.

Zdjęcia do legitymacji – wymagania techniczne

Zdjęcie do legitymacji wykonujemy na bardzo podobnych zasadach jak zdjęcie do dowodu osobistego. Wywołana fotografia musi posiadać naturalne barwy. Zakazane jest zdjęcie w technice czarno-białej. Osoba fotografowana powinna znajdować się na jednolitym tle. Powinno być ono białe lub jasnoszare. Nakrycie głowy oraz okulary z przyciemnianymi szkłami nie są wskazane. Jeśli jednak tego wymaga religia lub stan zdrowia osoby fotografowanej, jest to dopuszczalne. Twarz powinna być skierowana prosto w stronę obiektywu. Warto zwrócić uwagę również na ubiór – może się okazać że wykonane zdjęcie przyda się również do innych dokumentów. Fotografia dołączona do dokumentów musi być aktualna, wykonana w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Zdjęcie do legitymacji – jak się ubrać

Legitymacja pozostaje w użyciu przez dłuższy czas, dlatego warto zwrócić uwagę na swój wygląd w dniu wykonania zdjęcia. Klasyczne kolory takie jak biel, szarość, czerń, granat czy delikatne pastelowe barwy na zdjęciu wyglądają najlepiej. Koszula, marynarka, sukienka – każde z nich to doskonały pomysł. Warto postawić na uczesanie, które stosujemy na co dzień. Włosy mogą wychodzić poza kadr. Jeżeli na co dzień robisz make-up, warto go także wykonać w dniu robienia zdjęcia. Ujednolicony koloryt skóry, podkreślone oczy i usta powodują, że wyglądamy świeżo, a na tym też nam zależy. Najważniejszym punktem przygotowań do doskonałego zdjęcia jest to, aby porządnie się wyspać. Wypoczynek to podstawa prawidłowego działania organizmu i dobrego wyglądu na fotografiach.

Zdjęcia do legitymacji – dzieci u fotografa

Może się okazać, że to pierwsze, świadome wyjście do profesjonalnego fotografa w życiu Twojego dziecka. Dobrym pomysłem przed wykonaniem zdjęcia do legitymacji będzie opowiedzenie dziecku o całym procesie. Gdzie idziecie, w jakim celu, co będzie się działo. Dzięki temu łatwo unikniemy stresu i skrępowania związanego z wizytą w salonie. Pozwól dziecku wybrać zdjęcie, które najbardziej mu się podoba. Możliwość podjęcia małych decyzji sprawią, że poczuje się wyjątkowo.

Zobacz także:

Related posts

© AB Foto 2023